zwierzęta w ogrodzie

Trzmiele w ogrodzie. Co warto o nich wiedzieć?

Artykuły
Trzmiele to jeden z naszych największych sprzymierzeńców w pielęgnacji roślin. Są często wykorzystywane do zapylania upraw pod osłonami, pełnią także ważną rolę w ogrodzie (i ogólnie w środowisku naturalnym). Jednocześnie, w porównaniu z pszczołami miodnymi, bywają niedoceniane. Co warto wiedzieć o tej grupie owadów? Jak je chronić?

Posadź te kwiaty, by przyciągnąć do ogrodu pszczoły i motyle

Artykuły
Chcesz przyciągnąć do swojego ogrodu pszczoły i motyle? Posadź rośliny miododajne! Motyle są najbardziej aktywne podczas ciepłych dni – dokładnie wtedy, gdy i Ciebie ciągnie do ogrodu. Zwabienie ich do ogrodu przynosi podwójny pożytek: możesz się cieszyć widokiem nie tylko motyli, ale i pięknych kwiatów.

Które rośliny najlepiej zwabią motyle do ogrodu?

Porady
Uwielbiam naturalne ogrody, które są ostoją dla dzikiej fauny. Chciałabym stworzyć na działce motyli azyl - miejsce, które będzie wabić te przepiękne owady. Proszę o podpowiedź, co najlepiej posadzić?

Czy motyle to szkodniki roślin?

Porady
Pytanie czytelnika: Na wielu moich roślinach (kwiatach, krzewach, warzywach) jest dużo dziur w liściach. Zastanawiam się, czy to objawy żerowania gąsienic. W całym moim ogrodzie lata mnóstwo motyli. Czy motyle mogą być szkodnikami?

Jak stworzyć ogród atrakcyjny dla motyli?

Artykuły
Trudno wyobrazić sobie prawdziwy ogród bez kolorowych motyli. Dzięki odrobinie pracy możemy przeistoczyć nasz zielony zakątek w barwny motyli raj. Dowiedz się, co posadzić w ogrodzie, by zwabić do niego kolorowe motyle.

Ptasia stołówka. Zasady zimowego dokarmiania ptaków

Artykuły
Zima to trudny czas dla naszych skrzydlatych przyjaciół. Ptaki mogą mieć trudności w samodzielnym znalezieniu pokarmu. Czasem trzeba im w tym pomóc, zwłaszcza, gdy zima jest mroźna i śnieżna.

Kiedy wieszać a kiedy czyścić budki lęgowe?

Porady
Pytanie czytelnika: mam ogród przy lesie, w którym zauważyłem na drzewach sporo budek lęgowych. Chcę też kilka powiesić u siebie. Kiedy najlepiej to zrobić i jak często później trzeba je czyścić?

Kwiaty cebulowe przyjazne pszczołom. Posadź cebulki jesienią – pomożesz pszczołom na wiosnę!

Artykuły
Październik to najlepszy miesiąc, aby posadzić cebulki wiosennych kwiatów. Wiele z nich to rośliny bogate w nektar i pyłek. Kwitną wczesną wiosną, zapewniając pokarm pszczołom, które wykonują w tym czasie pierwsze loty.

Zrób schronienie dla pożytecznych owadów

Artykuły
Rola owadów w ogrodzie jest wciąż niedoceniana. Dla wielu ogrodników są to głównie szkodniki, jednak duża część tych małych bzykających stworzonek to nasi wielcy sprzymierzeńcy! Warto im pomóc, budując odpowiednie schronienia. zobacz, jak łatwo i szybko to zrobić z kilku patyków i niepotrzebnych materiałów.

Jak pomóc dzikim zwierzętom przetrwać zimę?

Porady
Dowiedz się, jak przygotować ogród, by pożyteczne stworzenia mogły bezpiecznie w nim przeizmować.
«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaKoniec»