trawniki

Jak wybrać wertykulator do trawy?

Porady
Dowiedz się, na co zwrócić uwagę wybierając wertykulator do ogrodu. Urządzenie to jest niezbędne do regeneracji murawy, usuwania wilcu i mchu.

Jak wybrać aerator do trawy?

Porady
Dowiedz się, na co zwrócić uwagę wybierając aerator ogrodu. Urządzenie to jest niezbędne do nakłuwania i napowietrzania trawnika.

Trawnik z siewu. Nie popełnij tych błędów!

Porady
Trawa wbrew pozorom na duże wymagania i wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Wiele błędów można popełnić nie tylko w czasie sezonu, ale także także na etapie zakładania. Zobacz, jak uniknąć błędów przy zakładaniu trawnika z siewu.

Uzupełnianie ubytków. Dosiewanie nasion na trawniku

Porady
Ubytki wypełnij płatami trawy z rolki lub wykopanej z innej części ogrodu lub wysiej odpowiednie nasiona traw. Dosiewki najlepiej zrobić wiosną oraz można je także przeprowadzić późnym latem lub wczesną jesienią.

Wałowanie trawnika. Jak i po co to robić?

Porady
Jeśli po zimie zauważyłeś wybrzuszenia na trawie, będziesz musiał je wyrównać. Najlepiej użyj specjalnego walca ogrodowego (o ciężarze do 75 kg) i kilkukrotnie przeciągnij go po nierównościach.

Piękny trawnik od wiosny do jesieni. Krok po kroku

Artykuły
Trawnik to bez wątpienia najbardziej wymagający element zielonego zakątka. By przypominał zielony dywan, piłkarską murawę, czy łąkę kwietną – trzeba o niego dbać! Niektórym wyda się to oczywiste, ale wbrew pozorom wcale nie będzie to takie łatwe.

Jak pielęgnować trawnik wiosną?

Artykuły
Wiosną trawa zaczyna intensywnie rosnąć, więc jeśli zastosujesz odpowiednie zabiegi, może szybko się zregenerować. Zacznij od czyszczenia darni i poprawienia właściwości gleby poprzez wertykulację, aerację i napowietrzanie, a następnie zrób ewentualne dosiewki i rozpocznij nawożenie.

Jak pielęgnować trawnik latem?

Artykuły
Po wiosennych porządkach i wzmocnieniu trawnik będzie rósł bardzo szybko. Jeśli wydawało Ci się, że najcięższą pracę masz już za sobą, to szybko zmienisz zdanie, bo w sezonie trawnik będzie wymagał od Ciebie jeszcze więcej uwagi. Regularne koszenie, nawożenie i podlewanie - to tylko niektóre z zabiegów, o których nie możesz zapomnieć!

Jak pielęgnować trawnik jesienią?

Artykuły
Wystarczy zaledwie kilka czynności, by wzmocnić murawę przed zimową drzemką. Odpowiednie nawożenie wzmocni źdźbła przed mrozami, a czyszczenie darni pozwoli uniknąć wielu chorób. Na sam koniec przyda się jeszcze krótkie przycięcie, by trawa bezpiecznie mogła zimować pod śniegiem.

Nowy trawnik na wiosnę. Krok po kroku

Artykuły
Wiosna to doskonały czas, by pomyśleć o nowym trawniku. Nasiona łatwo wykiełkują, a darń z rolki szybko się ukorzeni. Już po kilku tygodniach (po siewie) i po tygodniu (od rozłożenia rolki) będziesz mógł cieszyć się własnym zielonym dywanem.
«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaKoniec»