trawniki

Jak naprawić trawnik uszkodzony po zimie?

Porady
Murawa po kilku miesiącach zimowej drzemki często nie przypomina zielonego dywanu z poprzedniego sezonu. Na szczęście przy odrobinie pracy wszystkie uszkodzenia można szybko naprawić.

Jesienna pielęgnacja trawnika. 12 rzeczy, które musisz zrobić przed zimą!

Artykuły
Przeczytaj nasz jesienny poradnik w "pytaniach i odpowiedziach", który powstał na podstawie pytań naszych czytelników. Dowiedz się, co zrobić by odpowiednio przygotować murawę do zbliżającej się zimy oraz jak rozwiązać najczęstsze problemy z trawą. Poznaj 12 rad na piękny i zdrowy jesienny trawnik.

Krok po kroku. Jesienne zakładanie trawnika z siewu

Artykuły
Jesień to doskonały czas na założenie trawnika. Wysiej nasiona traw właśnie teraz, aby na wiosnę cieszyć się gęstą i zieloną murawą. Trawnik z siewu może być nawet 10 razy tańszy niż gotowa murawa z rolki. Wymaga niestety znacznie więcej zachodu i na efekt trzeba czekać kilka tygodni. Jednak jeśli jesteś zdecydowany na wysiewanie - ten poradnik jest dla Ciebie.

Jak pielęgnować trawnik w wakacje?

Artykuły
Murawa nawet w wakacje nie ma czasu na odpoczynek. Właśnie wtedy jest najbardziej eksploatowana i narażona na uszkodzenia. Wymaga więc troskliwej pielęgnacji. Nie dopuść, by murawa stała się żółta i wysuszona. Podlewaj ją regularnie, zwłaszcza w czasie wakacji i zasilaj odpowiednimi nawozami.

FILM: Usuwanie chwastów z trawnika

Porady
Dowiedz się, jak i czym usuwać chwasty z trawnika. Zobacz na filmie, jak Ogrodnik Tomek zwalcza niechciane rośliny z murawy.

FILM: Domowe sposoby na przepłoszenie kreta z ogrodu

Porady
Dowiedz się, jak skutecznie przepłoszyć kreta z ogrodu. Zobacz na filmie, jak Ogrodnik Tomek sadzi w ogrodzie młode krzewy borówek.

Jak dbać o trawnik? ABC Pielęgnacji murawy

Artykuły
Trawnik wymaga ciągłej pielęgnacji i jest jednym z najbardziej kosztownych, czasochłonnych i pracochłonnych elementów dekoracyjnych ogrodu. Dowiedz się, jak o niego dbać – t.j. jak, kiedy i czym wykonać wszystkie niezbędne zabiegi pielęgnacyjne.

WIOSENNE nawożenie trawnika

Artykuły
Jeśli Twój trawnik po zimie nie wygląda już jak zielony dywan, powinieneś przeprowadzić wiosenne nawożenie. Dzięki zastosowaniu odpowiednich preparatów, trawa szybko się zazieleni i będzie zdrowo rosnąć. Dowiedz się, co, jak i kiedy musisz zrobić.

WERTYKULACJA TRAWNIKA. Jak, czym i kiedy wertykulować murawę?

Artykuły
Jeśli chcesz aby Twój trawnik długo przypominał zielony dywan, raz w roku musisz przeprowadzić jego wertykulację - czyli nacięcie darni i usunięcie resztek z murawy. Dowiedz się jak i kiedy przeprowadzić wertykulację trawnika oraz jakich narzędzi będziesz do tego potrzebować.

AERACJA TRAWNIKA. Czym, jak i kiedy napowietrzać trawnik?

Artykuły
Aeracja trawnika to zabieg napowietrzania murawy, wykonywany dwa razy w sezonie. Jest ona niezbędnym zabiegiem pielęgnacyjnym, choć bardzo często pomijanym. Dowiedz się jak przeprowadza się zabieg, po co, jak i kiedy wykonuje się aerację trawnika oraz jakie narzędzia są do tego potrzebne.
«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaKoniec»