ogrodzenia

Styl ogrodzenia - jaki wybrać?

Porady
Ogrodzenie to coś więcej, niż wyznacznik granic działki – jest wizytówką właścicieli domu i ważnym elementem architektonicznym.

Gabiony w ogrodzie - co z nich zrobić?

Porady
Modułowe systemy ogrodzeń gabionowych dają możliwość tworzenia rozmaitych ogrodzeń, murków, przegród i przesłon.

Ogrodzenie murowane - z czego zrobić?

Porady
Ogrodzenia murowane – np. z ceglaną podmurówką i słupkami – cieszą się dużym uznaniem. Są bowiem solidne i praktycznie nie wymagają konserwacji. Na murowanym cokole opiera się różnego typu przęsła z lżejszych materiałów – drewniane, metalowe itp.

Siatka ogrodzeniowa - która będzie najlepsza?

Porady
Popularna i niedroga druciana siatka ogrodzeniowa, sprzedawana w rolkach, wciąż montowana jest przez licznych inwestorów. Do wyboru mają oni wyroby plecione i zgrzewane (z prostokątnymi oczkami), z drutu ocynkowanego lub dodatkowo powleczonego tworzywem w różnych kolorach.

Przęsła ogrodzeniowe i panele - które wybrać?

Porady
Nowoczesne ogrodzenia bazują na gotowych elementach montowanych do słupków. Dowiedz się wszystkiego o rodzajach przęseł i paneli ogrodzeniowych.

Jaki fundament pod ogrodzenie?

Porady
Sposób wykonania fundamentu oraz głębokość wykopu jest powiązany z typem ogrodzenia i rodzajem gruntu.

Budowa ogrodzenia zgodnie z przepisami

Porady
Czy na budowę ogrodzenia potrzebne jest zezwolenie? Jakich zasad i przepisów trzeba przestrzegać? Dowiedz się, jak zbudować ogrodzenie zgodnie z prawem.

Czy warto zamontować automatyczną bramę przesuwną?

Porady
Tradycyjne bramy rozwierane wypierane są obecnie przez modele przesuwne – najczęściej samonośne, wyposażone w automatykę.

Planujemy ogrodzenie działki

Artykuły
Ogrodzenie działki zapewnia nam prywatność i bezpieczeństwo. Nie rzadko ogrodzenie jest elementem dekoracyjnym, nadającym całości posesji odpowiedni charakter. Do wyboru mamy wiele rozwiązań i materiałów, ale pamiętajmy, że jest to inwestycja na lata i warto ją najpierw dokładnie zaplanować.

Wjazd na działkę: Brama i furtka

Porady
Integralną częścią każdego ogrodzenia jest brama wjazdowa i furtka. W codziennej komunikacji to one odgrywają najważniejszą rolę. Dobierz odpowiednią bramę i furtkę i dopasuj do stylu Twojego domu i ogrodu. Podpowiadamy, jak to zrobić.
«PoczątekPoprzednia12345NastępnaKoniec»