ogrodzenia

Wybieramy ogrodzenie działki. Przegląd dostępnych rozwiązań

Artykuły
Ogrodzenie to ważny element otoczenia domu. Przede wszystkim wyznacza granice działki i jest barierą dla intruzów, a czasami także hałasu. Dodatkowo pełni funkcję dekoracyjną. Powinno być więc nie tylko solidne i estetyczne, ale także dobrze dopasowane do stylu domu i jego otoczenia.

Rodzaje ogrodzeń i jego elementy - podstawowe informacje

Artykuły
Elementem każdego ogrodu jest ogrodzenie. W zależności od preferencji płot może być ażurowy, wykonany z siatki lub przęseł porośniętych żywopłotem z powojników lub zimozielonych krzewów, lub pełny, z różnego rodzaju elementów z betonu, metalu, i tworzyw sztucznych. Opisujemy podstawowe elementy ogrodzenia oraz materiały z jakich można je wykonać.

Styl ogrodzenia - jaki wybrać?

Porady
Ogrodzenie to coś więcej, niż wyznacznik granic działki – jest wizytówką właścicieli domu i ważnym elementem architektonicznym.

Gabiony w ogrodzie - co z nich zrobić?

Porady
Modułowe systemy ogrodzeń gabionowych dają możliwość tworzenia rozmaitych ogrodzeń, murków, przegród i przesłon.

Ogrodzenie murowane - z czego zrobić?

Porady
Ogrodzenia murowane – np. z ceglaną podmurówką i słupkami – cieszą się dużym uznaniem. Są bowiem solidne i praktycznie nie wymagają konserwacji. Na murowanym cokole opiera się różnego typu przęsła z lżejszych materiałów – drewniane, metalowe itp.

Siatka ogrodzeniowa - która będzie najlepsza?

Porady
Popularna i niedroga druciana siatka ogrodzeniowa, sprzedawana w rolkach, wciąż montowana jest przez licznych inwestorów. Do wyboru mają oni wyroby plecione i zgrzewane (z prostokątnymi oczkami), z drutu ocynkowanego lub dodatkowo powleczonego tworzywem w różnych kolorach.

Przęsła ogrodzeniowe i panele - które wybrać?

Porady
Nowoczesne ogrodzenia bazują na gotowych elementach montowanych do słupków. Dowiedz się wszystkiego o rodzajach przęseł i paneli ogrodzeniowych.

Jaki fundament pod ogrodzenie?

Porady
Sposób wykonania fundamentu oraz głębokość wykopu jest powiązany z typem ogrodzenia i rodzajem gruntu.

Budowa ogrodzenia zgodnie z przepisami

Porady
Czy na budowę ogrodzenia potrzebne jest zezwolenie? Jakich zasad i przepisów trzeba przestrzegać? Dowiedz się, jak zbudować ogrodzenie zgodnie z prawem.

Czy warto zamontować automatyczną bramę przesuwną?

Porady
Tradycyjne bramy rozwierane wypierane są obecnie przez modele przesuwne – najczęściej samonośne, wyposażone w automatykę.
«PoczątekPoprzednia12345NastępnaKoniec»