Wizyty w ogrodach

Wizyty w ogrodach: Ogród przytulony do drzew

Posesjonaci
Zadrzewiony ogród Hani i Andrzeja zachwyca długimi osiami widokowymi, bogatą roślinnością i rozmaitymi zakątkami. Symfonia różności umożliwia właścicielom wypoczynek w otoczeniu, na jakie w danym momencie mają ochotę. Wiele się tu dzieje, lecz wszędzie panuje harmonia - układanie ogrodowych puzzli znakomicie się udało.

Wizyty w ogrodach: Park, róże, motyle, mozaiki jak u Gaudiego

Posesjonaci
Od 13 lat Monika przywraca świetność staremu parkowi - zachowała to co zabytkowe, odtwarza obiekty zniszczone przez czas, ludzi, pożogę wojenną. Jednocześnie daje tu wyraz swojej miłości do sztuki, fauny i flory.

Wizyty w ogrodach: Ogród dobry na wakacje i nie tylko

Posesjonaci
Dzieci Doroty i Piotra przez całe wakacje, a nawet dłużej, mają w przydomowym ogrodzie cudowną labę. Pluskają się do woli w sezonowym basenie, wdrapują po linowej drabince na drzewa, grają w badmintona na zieloniutkim trawniku. Kiedy po tym wszystkim czują się nieco zmęczone – wypoczywają na hamakach na zadaszonym tarasie. Dorośli również mają tu swoje ulubione zakątki.

Wizyty w ogrodach: wzorowany na ogrodach japońskich

Posesjonaci
Czesia, właścicielka i zarazem projektantka całego ogrodu, wykazała się ogromnym artyzmem podczas tworzenia od zera nastrojowych zakątków. Szczególnie jeden z nich do złudzenia przypomina ogród japoński i trudno uwierzyć, że zaaranżowała go ogrodniczka-amatorka. Pomagał jej w tym dziele mąż.

Wizyty w ogrodach: Ogród w światłocieniu i na glinie

Posesjonaci
Tworzenie tego ogrodu nie było bułką z masłem. Lila i Leszek zastali w nim liściasty starodrzew, zasłaniający innym roślinom światło, dający cień, wypijający z ziemi wilgoć i pożywienie. Gliniaste podłoże też nie "współpracuje" z roślinami i właścicielami, bo raz jest podmokłe, raz suche i twarde jak skała.

Wizyty w ogrodach. Inspirowany różnymi stylami i z basenem

Posesjonaci
W tym ogrodzie unosi się słodki zapach kwiatów, bo jest ich mnóstwo na rabatach zaaranżowanych w stylu angielskim. Kamienne posągi, ławki, źródełka przywodzą na myśl nagrzane słońcem ogrody śródziemnomorskie. W rekreacyjnej części można popływać w basenie pod chmurką. Co ważne - okres kąpieli trwa długo, ponieważ wodę podgrzewa pompa ciepła.

Wizyty w ogrodach. Wąski ogródek w kształcie litery L

Posesjonaci
Malutki ogród, o powierzchni zaledwie 150 m2, może być w pełni funkcjonalny! W swojej chusteczce Ania i Stefano zmieścili wygodny taras, źródełko w kamieniach, miejsca zabaw dla dzieci, podniesione rabaty, a nawet warzywnik.

Wizyty w ogrodach. Łatwy w pielęgnacji i bezpieczny

Posesjonaci
Ogród bezobsługowy? To mrzonka! Jednak można postarać się, jak Kasia i Kuba, o ułatwienie jego obsługi. Para zadbała również o bezpieczeństwo na działce. Ze względu na małe dzieci, założyła ogród bez roślin trujących i oczek wodnych. Jest pełen zorganizowanych na planie koła zakątków.

Wizyty w ogrodach. Dom w kwietnym passe-partout

Posesjonaci
Ania nie chciała mieć w głębi ogrodu brukowanych ścieżek i placyków. Uważa, że polskie miasta i wsie są już wystarczająco zabetonowane. W jej podmiejskim zielonym raju królują kolorowo kwitnące rośliny, a nieregularny trawnik wije się pośród naturalistycznych klombów. Bujna zieleń okala dom jak rama obrazu.

Wizyty w ogrodach. Współczesna zagroda

Posesjonaci
Dla wielu użytkowników podmiejskich działek przydomowy ogród to kawałek prywatnego raju. Ula i Maciek też go tak traktują i urządzili w taki sposób, żeby każdy z członków rodziny mógł spędzać dużo czasu na powietrzu, świetnie się przy tym bawiąc.
«PoczątekPoprzednia12345NastępnaKoniec»