zakładanie ogrodu

LETNIE KWIATY. Wiosenne sadzenie cebulek kwiatowych

Artykuły
Wczesna wiosna to doskonały czas na sadzenie cebulek, bulw i kłączy letnich kwiatów. Właśnie teraz w ofercie sklepów jest największy wybór dalii, lilii, mieczyków i pacioreczników. Dowiedz się co wybrać, jak i gdzie sadzić, by już za kilka miesięcy cieszyć się festiwalem kształtów, kolorów i zapachów letniej rabaty.

Pojemniki do rozsady

Porady
Pytanie czytelnika: W czym najlepiej rozmnażać rośliny w domu (od fiołków po pomidory do późniejszego wysadzania w gruncie)?

GOŹDZIKI w ogrodzie. Uprawa i zastosowanie najpiękniejszych gatunków

Artykuły
Goździki to jedne z najpopularniejszych roślin w ogrodzie. Są wszechstronne – w zależności od gatunku zdobią rabaty, kwietniki, skalniaki lub balkony – i tak łatwe w uprawie, że poradzą sobie z nimi nawet rozpoczynający przygodę z ogrodnictwem.

MIECZYKI w ogrodzie. Uprawa najpopularniejszych gatunków i odmian

Artykuły
Duże, kłosowate kwiatostany składające się z wielu kwiatów zachwycają różnorodnością – tysiące barwnych odmian pozwalają na stworzenie kolorowych letnich zakątków w ogrodzie.

KANNY (pacioreczniki) w ogrodzie. Uprawa najpopularniejszych gatunków i odmian

Artykuły
Kanny, zwane paciorecznikami to jedne z najpiękniejszych kwitnących bylin ogrodowych. Występują w licznych odmianach, które różnią się od siebie rozmiarem i kolorem. Kanny to kwiaty lata, które po kwitnieniu trzeba wykonać i przezimować w bezpiecznym miejscu. Poznaj najpopularniejsze gatunki kann i dowiedz się, jak je pielęgnować.

DALIE w ogrodzie. Uprawa najpopularniejszych gatunków i odmian

Artykuły
Tysiące zróżnicowanych odmian i łatwa uprawa – to bez wątpienia największe zalety dalii, którą tak chętnie sadzimy w ogrodach, a także coraz częściej na balkonach i tarasach. Poznaj najpopularniejsze gatunki i odmiany dalii i dowiedz się, jak je pielęgnować.

DERENIE w ogrodzie. Uprawa najpopularniejszych gatunków i odmian

Artykuły
Trudno sobie wyobrazić ogród bez dereni. Te bardzo zróżnicowane rośliny drzewiaste są dekoracyjne nie tylko z liści, lecz także z kolorowych pędów, kwiatów, wyjątkowego pokroju oraz owoców. Poznaj najpopularniejsze gatunki oraz odmiany dereni i dowiedz się, jak je pielęgnować.

BLUSZCZ w ogrodzie i w doniczce

Artykuły
Tajemniczy i popularny bluszcz dostarcza dużo masy liściowej, stając się wyrazistym elementem ogrodu przez cztery pory roku. Ten liściasty krzew – płożący lub pnący – jest zimozielony. Liście są w szerokiej palecie zieleni. Różne gatunki bluszczu nadają się do uprawy w ogrodzie.

Jak zaplanować ogród? Samemu czy z architektem?

Artykuły
Koniec zimy to doskonały czas na planowanie ogrodu. Przyroda wciąż drzemie skąpana pod śniegową pierzynką, a my mamy wystarczająco dużo czasu, by zastanowić się nad wyglądem naszego przyszłego zielonego zakątka. Jeśli teraz odpowiednio zaplanujemy harmonogram, na wiosnę będziemy mogli rozpocząć już pierwsze prace.

Ziemia uniwersalna. Co zawiera i czy warto ją kupić?

Porady
Pytanie czytelnika: W każdym sklepie ogrodniczym można kupić ziemię uniwersalną. Jakie rośliny najlepiej w niej uprawiać? Czy nie jest tak, że gdy coś jest do wszystkiego, to jest do niczego?
«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaKoniec»