zakładanie ogrodu

Jesienne sadzenie wiosennych cebulek kwiatowych

Porady
Jesień to doskonały czas na sadzenie wiosennych kwiatów. Właśnie teraz w sklepach jest największy wybór cebulek. W odpowiedzi na liczne pytania naszych Czytelników przygotowaliśmy krótki poradnik jesiennego sadzenia wiosennych cebulek kwiatowych.

Jak sadzić tuje? Poradnik w 6 krokach

Porady
Centra ogrodnicze już od połowy sierpnia przeżywają prawdziwe oblężenie. Wybór drzewek i krzewów jest ogromny, ale czy teraz jest odpowiedni moment na sadzenie? Może lepiej wstrzymać się z zakupami do wiosny? Kupiłam kilka tuj, jak je posadzić?

10+ kwiatów cebulowych, które sadzimy jesienią

Porady
Dowiedz się, jakie kwiaty cebulowe sadzi się wiosną. Prezentujemy najpopularniejsze gatunki oraz podajemy informacje o terminie sadzenia.

TOP 10 jesiennych roślin, które musisz mieć w swoim ogrodzie!

Artykuły
Jesień zwiastuje koniec sezonu letniego, co jednak nie oznacza, że do następnego roku możemy zapomnieć o pięknych roślinach ozdobnych. Jeśli wybierzemy do uprawy odpowiednie gatunki, będziemy rozkoszować się ich urodą aż do pierwszych przymrozków, a nawet dłużej.

10+ kwiatów cebulowych, które sadzimy wiosną

Porady
Dowiedz się, jakie kwiaty cebulowe sadzi się wiosną. Prezentujemy najpopularniejsze gatunki oraz podajemy informacje o terminie sadzenia.

Smaragd czy Brabant. Która tuja lepsza na żywopłot?

Artykuły
Do najpopularniejszych gatunków roślin żywopłotowych należą tuje (żywotniki), a w szczególności dwie ich odmiany 'Brabant' i 'Smaragd'. Obie są atrakcyjne, ale oprócz zalet, mają też wady, dlatego zanim się na nie zdecydujemy, powinniśmy poznać je nieco bliżej.

Na co zwrócić uwagę kupując rośliny do ogrodu?

Artykuły
Kiedy planujemy swój pierwszy ogród lub chcemy urządzić go od nowa, musimy zdecydować, jakie rośliny będziemy w nim uprawiać. Wybór nie jest jednak łatwy, gdyż nie wszystko, co się nam podoba, sprawdzi się w praktyce.

Żywopłot z pnączy. Alternatywa dla tui

Artykuły
Żywopłot z tui jest wciąż najpopularniejszym sposobem na zieloną ścianę w ogrodzie. Jednak wiele osób szuka alternatywy dla żywotników. Warto wziąć pod uwagę pnącza, które szybko rosną, a zajmują mniej miejsca niż tuje. Prezentujemy najpopularniejsze gatunki roślin pnących, z których można łatwo stworzyć nie tylko zieloną ścianę.

Jak sadzić wiosenne cebulki kwiatowe?

Artykuły
Czy też tak masz, że gdy przychodzi kolejna wiosna, znowu żałujesz, że w Twoim ogrodzie nie ma kwiatów cebulowych? Czas na zmiany! Nie zapomnij posadzić ich w tym roku. Tym razem zasadź je już teraz, aby cieszyć się potem pierwszymi kolorami wiosny w swoim ogrodzie.

Drzewa i krzewy kwitnące wiosną. 25+ gatunków i odmian

Artykuły
Nie bez powodu wiosna uważana jest za najpiękniejszą porę roku, gdyż to właśnie wtedy zakwita większość drzew i krzewów ozdobnych. Zobacz najpiękniejsze gatunki.
«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaKoniec»