zakładanie ogrodu

Choinka w donicy - drzewko na lata

Artykuły
Drzewko w donicy to zdecydowanie większy wydatek, niż choinka cięta, ale przy odpowiedniej pielęgnacji będzie ozdobą przez długie lata, bo po Świętach można ją przesadzić do ogrodu, gdzie po kilku latach dorośnie do rozmiarów pokaźnego drzewa.

TOP 12 najpopularniejszych wiosennych kwiatów ogrodowych

Artykuły
Wiosna to czas kwitnienia, najbardziej oczekiwany okres w sezonie, to nagroda dla ogrodnika za dobrze wykonaną pracę. Bo kwiaty są kwintesencją ogrodu i jego najpiękniejszym elementem dekoracyjnym. Wiosna, to czas, gdy przyroda budzi się do życia, to czas kwiatów.

Jesień to czas TRAW OZDOBNYCH

Artykuły
Gdy ostatnie kwiaty tracą swój blask na pierwszy plan wysuwają się kolorowe trawy ozdobne, a gdy ich źdźbła i wiechy pokryją się szronem, zyskają tylko na dekoracyjności. Dowiedz się, które gatunki są najbardziej popularne i jak je pielęgnować.

TOP 12 najpopularniejszych roślin na ŻYWOPŁOT

Artykuły
Ogromne bogactwo przeróżnych gatunków i odmian drzew i krzewów żywopłotowych nadających się na żywopłoty daje nam prawie nieograniczone możliwości w zakładaniu zielonych ścian w ogrodzie. Poznaj najpopularniejsze gatunki roślin na żywopłot. Dowiedz się, jak wyglądają i jakie mają wymagania i posadź w swoim ogrodzie.

TOP 30 najpopularniejszych wiosennych KWIATÓW CEBULOWYCH

Artykuły
Posadź cebulki kwiatowe, które mają różne okresy kwitnienia, dzięki czemu będziesz mógł cieszyć się kwiatami przez kilka wiosennych miesięcy. Wybraliśmy dla Ciebie najpopularniejsze kwiaty wiosny. Dowiedz się jakie maja wymagania i posadź je w swoim ogrodzie.

Liliowce i jeżówki. Piękne i łatwe w pielęgnacji letnie kwiaty ogrodowe

Porady
Pytanie czytelnika: Proszę o propozycję roślin kwitnących całe lato. Najlepiej mało wymagających i prostych w utrzymaniu.

Oryginalna paproć do ogrodu

Porady
Pytanie czytelnika: Bardzo podobają mi się paprocie. Nie spotyka się ich zbyt często w ogrodach i zastanawiam się, czy uprawa ich nie jest zbyt trudna. Poproszę o kilka wskazówek?

Jak posadzić żywopłot? Poradnik w 10 krokach

Porady
Żywopłot to nie tylko ogrodzenie posesji, to żywy organizm, który wymaga odpowiedniej pielęgnacji. By zdrowo rósł przez wiele lat, musi być odpowiednio posadzony. Dowiedz się, jak to zrobić krok po kroku i załóż żywopłot u siebie w ogrodzie.

Ogród piękny JESIENIĄ. 20 roślin dekoracyjnych po sezonie

Artykuły
Kolory jesieni są zapowiedzią końca sezonu ogrodniczego, ale jest to spektakularny finał - pełen złotych żółci, ciepłych pomarańczy, romantycznych róży i ognistych czerwieni. Ogród przechodzi w nowy etap i kolejne przeobrażenie, zwiastując ostatnią porę roku i długi czas zimowej drzemki.

ZIELONA ŚCIANA. Zakładanie żywopłotu w ogrodzie

Artykuły
To jaki żywopłot posadzisz w swoim ogrodzie zależy nie tylko od Twoich upodobań, ale także od funkcji, którą ma pełnić, sposobu jego późniejszej pielęgnacji (przede wszystkim cięcia) oraz stanowiska, w którym zostanie posadzony. Przeczytaj nasz poradnik i załóż żywopłot u siebie.
«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaKoniec»