warzywnik i sad Artykuły

Załóż ozdobny ogród jadalny

Artykuły
Może tego nie wiesz, ale prawdopodobnie niektóre z tych roślin jadalnych rosną już w Twoim ogródku, a nawet na kwiatowej rabacie. Wykorzystaj je do przygotowania prawdziwych pyszności, jak na przykład syrop z kwiatowym aromatem, sałatki z płatkami kwiatów lub blanszowane pędy roślinne.

Uprawa drzew owocowych. OWOCE z własnego sadu

Artykuły
Samodzielna uprawa roślin sadowniczych to świetny sposób na smaczne i zdrowe owoce z pewnego źródła. Wystarczy tylko kilka wskazówek, by nawet początkujący mógł z łatwością założyć własny mały sad. Jesień to doskonały czas na sadzenie drzewek, bo podczas chłodnej i wilgotnej pogody świetnie się przyjmują.

Dziki BEZ CZARNY w ogrodzie. Uprawa i przepisy na przetwory

Artykuły
Bez czarny to dość pospolita roślina i niestety niedoceniana. Rzadko jest sadzony w ogrodzie, a szkoda, bo to roślina przyjazna dzikiej faunie, ale nie tylko. Owoce bzu czarnego chętnie zjadane są przez ptaki. Można z nich także robić smaczne przetwory.

Uprawa ziemniaków na działce

Artykuły
Samodzielna uprawa ziemniaków nie jest trudna i uda się nawet na działce i w przydomowym ogródku. Dowiedz się, jakie wymagania mają ziemniaki, gdzie, jak i kiedy je sadzić, jakie odmiany wybrać i kiedy zbierać.

Zioła ogrodowe o właściwościach odchudzających, odtruwających i oczyszczających

Artykuły
Oprócz kwiatów, warzyw i owoców, w każdym ogrodzie powinny znaleźć się także zioła, które idealnie sprawdzą się w kuchni i domowej apteczce. Wiele z nich to cenne rośliny lecznicze, które mają udokumentowane i skuteczne działanie prozdrowotne.

Zdrowe warzywa z własnej uprawy

Artykuły
Warto przyjrzeć się nieco bliżej plonom z naszego warzywnika i dowiedzieć się, co samodzielnie wyhodowane warzywa mogą nam zaoferować. Warzywa są nie tylko bardzo smaczne ale mają także szereg właściwości prozdrowotnych. Nie bez powodu od dziecka słyszymy, że warzywa są zdrowe!

Warzywa na późny zbiór. Co uprawiać, kiedy wysiewać i zbierać?

Artykuły
Jak przedłużyć zbiory z warzywnika o kilka miesięcy? Wystarczy tylko posadzić w nim odpowiednie warzywa, które dadzą plon na koniec sezonu. Dowiedz się, co uprawiać, kiedy wysiewać i zbierać?

Krok po kroku: Jak zbierać borówkę amerykańską?

Artykuły
Lipiec i sierpień to czas zbioru owoców borówki amerykańskiej, jednak by jagody na długo zachowały jędrność i świeżość, trzeba zrywać je i przechowywać w określony sposób. Poznaj zasady zbioru, które warto stosować zbierając borówki niezależnie od skali uprawy.

Niezłe ziółka. Uprawa ziół w ogrodzie i w doniczkach

Artykuły
Zioła to zwykłe rośliny o niezwykłych właściwościach. Są nie tylko skarbnicą smaków i aromatów, ale także skutecznymi lekami. W przydomowych ogródkach najbardziej popularne są gatunki przyprawowe, jednak coraz powszechniej wykorzystywane są ich właściwości lecznicze. Poznaj zasady uprawy najpopularniejszych gatunków.

Wentylacja w pieczarkarni

Artykuły
Odpowiednia wentylacja ma za zadanie zapewnienie prawidłowego procesu wzrostu grzybów co bezpośrednio przenosi się na duże plony. Dowiedz się, jak zapewnić pieczarkom najlepsze warunki do wzrostu.

Warzywnik: Moda na własne uprawy

Artykuły
Choć założenie własnego warzywnika nie jest kosztowne, to wymaga dużego nakładu własnej pracy i czasu, dlatego na uprawę warzyw decydują się nieliczni. Podpowiadamy, jak założyć warzywnik, zbierać obfite plony, a przy tym się nie narobić.

Owoce z ogrodu najlepsze na PRZETWORY

Artykuły
Sezon na owoce z ogrodu trwa jedynie przez kilka miesięcy w roku. Aby więc móc cieszyć się ich smakiem i aromatem przez resztę roku, musimy je w odpowiedni sposób zakonserwować.Jest na to kilka sprawdzonych metod. Poznaj je i zamknij w słoiku smak lata.

WIOSENNE WYSIEWY: Co wysiewać w marcu i kwietniu?

Artykuły
Wiosna to okres wzmożonych wysiewów – zarówno roślin ozdobnych jak i tych dających jadalny plon. W zależności do wymagań poszczególnych gatunków nasiona wysiewa się w pomieszczeniach, inspektach lub bezpośrednio w gruncie. Przedstawiamy terminy siewu, sadzenia rozsady i plonowania najpopularniejszych gatunków.

Uprawa warzyw: Co uprawiać w warzywniku?

Artykuły
Jeśli w swoim ogrodzie oprócz pięknych kwiatów chcielibyśmy posiadać też zdrowe i dorodne warzywa, musimy się do tego odpowiednio przygotować, gdyż ich uprawa to nie zawsze łatwe zadanie.

UPRAWA ZIÓŁ. Terminarz siewu, sadzenia i zbioru

Artykuły
Planujesz samodzielną uprawę ziół w ogrodzie? Mamy dla ciebie doskonały poradnik. Dowiedz się, kiedy wysiewać nasiona ziół i kiedy sadzić gotowe sadzonki do ogrodu. Prezentujemy terminarz uprawy najpopularniejszych ziół ogrodowych.

INSPEKT: Sposób na wcześniejszą uprawę warzyw (i nie tylko)

Artykuły
Inspekt to prosta konstrukcja z wyglądu przypominająca skrzynię bez dna, przykrytą przezroczystą taflą. Pozwala na wcześniejszą uprawę warzyw i innych grup roślin. Dzięki uprawie pod szkłem, rośliny można wysiewać już od marca. Co jeszcze warto wiedzieć o inspekcie?

UPRAWA WARZYW. Terminarz siewu, sadzenia i zbioru

Artykuły
Zaplanuj uprawę warzyw w swoim ogrodzie. Przygotowaliśmy dla Ciebie prosty poradnik zawierający zalecenia i terminarz siewu. Sprawdź, jak i kiedy wysiewać Twoje ulubione warzywa oraz kiedy zbierać plony z warzywnika. Podane informacje mogą się różnić dla różnych odmian.

Profilaktyka w ochronie warzyw na działce

Artykuły
Warzywa z własnego ogródka mogą być zdrowe i wcale nie musisz stosować chemicznych środków ochrony roślin, aby zapobiegać chorobom i szkodnikom. Wystarczy jedynie przestrzegać kilku wskazówek uprawowych - w myśl zasady, że lepiej jest zapobiegać niż zwalczać. Profilaktyka jest prosta i skuteczna!

Ostropest w ogrodzie: Wymagania, działanie i zastosowanie

Artykuły
W ostatnich latach coraz chętniej sięgamy po zioła, gdyż pomagają skutecznie łagodzić objawy wielu chorób. Jedną z roślin leczniczych, która niedawno powróciła do łask i od razu zdobyła ogromną popularność jest ostropest plamisty. Dowiedz się o nim więcej i posadź w swoim ogrodzie - w ogródku ziołowym lub na rabacie.

Zdrowie z ogrodu: Warzywa, chwasty i rośliny ozdobne o właściwościach leczniczych

Artykuły
W dobie „chemizacji” rolnictwa chętnie powracamy do samodzielnej uprawy roślin, aby jeść to co jest zdrowe i naturalne. Wiele roślin z naszego ogrodu (warzywa, rośliny ozdobne, a nawet pospolite chwasty) ma cenne właściwości prozdrowotne. Które z nich warto wykorzystywać w domowej apteczce i w kuchni?
«PoczątekPoprzednia12345NastępnaKoniec»