warzywnik i sad

Jak uprawiać zimowe warzywa?

Porady
Pytanie czytelnika: Czytam sporo angielskiej prasy ogrodniczej. W ich (łagodniejszym) klimacie można uprawiać warzywa praktycznie przez cały rok, bo ich zimy nie sa srogie. Jak to jest u nas w Polsce? Czy sa jakieś warzywa, które można uprawiać lub zbierać w zimie?

Maliny letnie i jesienne. Jak je odróżnić i przycinać?

Porady
Pytanie czytelnika: Mam na działce kilka malin. Niedawno dowiedziałem się, że mogą to być różne "typy" - t.j. letnie i jesienne, które trzeba inaczej przycinać? Jak sprawdzić które mam u siebie?

Zimowanie borówki amerykańskiej. Jak zabezpieczyć ją przed mrozem?

Porady
Większość borówek zimuje całkiem dobrze bez osłony, jeśli jednak masz odmianę wrażliwą na mróz, posadziłeś krzew w miejscu narażonym na silne wiatry lub mieszkasz w północnej lub wschodniej Polsce, to powinieneś osłonić krzew przed zimą.

Uprawa drzew owocowych. OWOCE z własnego sadu

Artykuły
Samodzielna uprawa roślin sadowniczych to świetny sposób na smaczne i zdrowe owoce z pewnego źródła. Wystarczy tylko kilka wskazówek, by nawet początkujący mógł z łatwością założyć własny mały sad. Jesień to doskonały czas na sadzenie drzewek, bo podczas chłodnej i wilgotnej pogody świetnie się przyjmują.

Dziki BEZ CZARNY w ogrodzie. Uprawa i przepisy na przetwory

Artykuły
Bez czarny to dość pospolita roślina i niestety niedoceniana. Rzadko jest sadzony w ogrodzie, a szkoda, bo to roślina przyjazna dzikiej faunie, ale nie tylko. Owoce bzu czarnego chętnie zjadane są przez ptaki. Można z nich także robić smaczne przetwory.

Uprawa ziemniaków na działce

Artykuły
Samodzielna uprawa ziemniaków nie jest trudna i uda się nawet na działce i w przydomowym ogródku. Dowiedz się, jakie wymagania mają ziemniaki, gdzie, jak i kiedy je sadzić, jakie odmiany wybrać i kiedy zbierać.

Zioła ogrodowe o właściwościach odchudzających, odtruwających i oczyszczających

Artykuły
Oprócz kwiatów, warzyw i owoców, w każdym ogrodzie powinny znaleźć się także zioła, które idealnie sprawdzą się w kuchni i domowej apteczce. Wiele z nich to cenne rośliny lecznicze, które mają udokumentowane i skuteczne działanie prozdrowotne.

Zdrowe warzywa z własnej uprawy

Artykuły
Warto przyjrzeć się nieco bliżej plonom z naszego warzywnika i dowiedzieć się, co samodzielnie wyhodowane warzywa mogą nam zaoferować. Warzywa są nie tylko bardzo smaczne ale mają także szereg właściwości prozdrowotnych. Nie bez powodu od dziecka słyszymy, że warzywa są zdrowe!

Warzywa na późny zbiór. Co uprawiać, kiedy wysiewać i zbierać?

Artykuły
Jak przedłużyć zbiory z warzywnika o kilka miesięcy? Wystarczy tylko posadzić w nim odpowiednie warzywa, które dadzą plon na koniec sezonu. Dowiedz się, co uprawiać, kiedy wysiewać i zbierać?

FILM: Jak przycinać winorośl?

Porady
Dowiedz się, jak i kiedy prawidłowo ciąć winogrona. Zobacz na filmie, jak Ogrodnik Tomek przycina pędy winorośli.
«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaKoniec»