warzywnik i sad

Jakie wymagania glebowe mają warzywa?

Porady
Pytanie czytelnika: Postanowiłem w tym roku zmienić swój ogród i wydzieliłem kawałek trawnika pod warzywnik. Trawa doskonale tam rosła, ale zastanawiam się, czy to będzie też dobre podłoże dla warzyw. Jaka jest najlepsza gleba do uprawy warzyw?

JAGODA KAMCZACKA. Uprawa w ogrodzie

Artykuły
Przez dekady niedoceniana, obecnie staje się niezwykle popularna. Wszystko to za sprawą smacznych i zdrowych owoców, które pojawiają się już w pierwszym roku uprawy. Ponadto krzew jest długowieczny – odpowiednio pielęgnowany może dawać dobry plon nawet przez 35 lat. Ma też niewielkie wymagania i uprawa uda się nawet początkującym ogrodnikom.

Zimowa pielęgnacja drzewek owocowych

Porady
Warto zadbać o zimujące owocówki, by uniknąć problemów i zapewnić im dobry start. Bez opieki narażone są na wiele zagrożeń. Zima to także świetny czas na ich formowanie przed sezonem.

Ziemia do wysiewów i rozsady

Porady
Pytanie czytelnika: Co to jest ziemia do wysiewów, pikowania i rozsady? Co powinna zawierać? Czy to jest jakieś specjalne podłoże, które muszę kupić, czy mogę je zrobić samodzielnie?

Uprawa warzyw w workach z podłożem

Artykuły
Uprawa w workach z podłożem to świetny sposób na warzywnik lub zielnik na niewielkiej przestrzeni. Uprawa jest tania i wygodna. Dowiedz się, na czym polega. Skorzystaj z naszych pomysłów i uprawiaj w workach pomidory, paprykę, sałatę i inne warzywa oraz zioła.

10 najlepszych warzyw do uprawy w doniczce

Artykuły
Balkon nie musi służyć jedynie jako miejsce wypoczynkowe obsadzone roślinami ozdobnymi – nawet na małej przestrzeni da się uprawiać niektóre rośliny jadalne. A jeśli masz sporą przestrzeń, załóż warzywnik z prawdziwego zdarzenia.

Uprawa 10 najpopularniejszych warzyw

Porady
Pytanie czytelnika: Nie mam żadnego doświadczenia w ogrodnictwie, a chciałabym dla moich dzieci założyć mały ogródek warzywny i posadzić w nim kilka zwyczajnych, ale łatwych w uprawie warzyw. Co mogą Państwo polecić?

Warzywa uprawiane z rozsady

Porady
Pytanie czytelnika: Których warzyw lepiej nie siać do gruntu tylko uprawiać z rozsady?

Warzywa wysiewane do gruntu

Porady
Pytanie czytelnika: Zakładam ogródek warzywny. Jakie warzywa wysiewa się wprost do gruntu?

Zimowe cięcie drzew i krzewów owocowych

Porady
Pytanie czytelnika: Jest zima i chcę przyciąć owocówki. Kiedy i które można teraz przycinać?
«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaKoniec»