rośliny w mieszkaniu

Od dołu, czy od góry? Jak podlewać gwiazdę betlejemską?

Artykuły
Gwiazdę betlejemską można podlewać z góry, od dołu poprzez wlanie wody do spodka lub przez regularne zanurzanie jej w pojemniku z wodą. Niezależnie od metody, ważne jest, by używać wody o temperaturze pokojowej i unikać przelewania, bo roślina szybko zmarnieje. Regularnie podlewana odpłaci się zdrowymi i lśniącymi liśćmi oraz pięknym kolorem przykwiatków.

Dlaczego gwiazda betlejemska traci liście?

Porady
Pytanie czytelnika: Co roku kupuję gwiazdę betlejemską i zawsze mam ten sam problem. Roślina już kilka dni po przyniesieniu do domu zaczyna tracić liście. Co może być tego powodem? Dodam tylko, że kupuję rośliny w supermarkecie, ale zawsze dobrze sprawdzam jej stan! Wybieram tylko najładniejsze okazy.

Łatwa pielęgnacja gwiazdy betlejemskiej

Artykuły
Jak co roku w połowie listopada jej ciemnozielone przylistki nabierają rumieńców, by na Święta żarzyć się płomienną czerwienią. Moda na „święta z gwiazdami” na dobre już wpisała się w polską tradycję, a poinsecja dołączyła do choinki jako roślina Bożego Narodzenia. Jej pielęgnacja nie jest trudna, jeśli przestrzega się kilku wskazówek.

Ukorzenianie w wodzie. Łatwe rozmnażanie roślin doniczkowych

Porady
Pytanie czytelnika: Mam stary scindapsus i postanowiłem go odmłodzić. Po przycięciu mam mnóstwo materiału na sadzonki. Postanowiłem spróbować ukorzenić pędy w wodzie. Czy ta metoda zadziała?

Rośliny domowe, które można wyhodować z nasion (pestek)

Artykuły
Wiele egzotycznych gatunków można uprawiać w domu wykorzystując pestki po zjedzeniu owoców. Potrzeba jednak trochę cierpliwości – przygotowanie nasion i sam proces kiełkowania może potrwać kilka tygodni a nawet miesięcy. Taka uprawa (a w szczególności efekty) sprawia jednak mnóstwo satysfakcji.

Nawożenie roślin doniczkowych bez chemii

Artykuły
Rośliny uprawiane w pojemnikach, często cierpią z powodu braku substancji odżywczych, gdyż mają do dyspozycji niewielką ilość podłoża, które szybko się wyjaławia. Najprostszym sposobem na uzupełnienie brakujących składników jest użycie gotowych nawozów, czasami jednak lepiej wybrać domowe sposoby zasilania roślin.

Wanda, storczyk jakiego nie znacie

Artykuły
Pod znajomo brzmiąca nazwa Wanda kryją się mało znane, niezwykłe storczyki! Nie mają one nic wspólnego z polskim imieniem (którego etymologia nie została jednoznacznie wyjaśniona), to egzotyczne piękności, rosnące w koronach drzew. Poznajcie Wandę, jakiej nie znacie.

Co to za paproć?

Porady
Pytanie czytelnika: Czy byli by Państwo w stanie mi pomóc określić jak nazywa się kwiat z dołączonego zdjęcia? Mam go kilka lat i kompletnie nie pamiętam jego nazwy. Nigdy go też nie rozsadzałam, gdyż jest piękny, ale coraz większy.

FILM: Nawożenie storczyków wraz z podlewaniem

Porady
Dowiedz się, jak odpowiednio podlewać doniczkowe storczyki. Zobacz na filmie, jak Ogrodnik Tomek przeprowadza jednocześnie podlewanie wraz z nawożeniem.

Bukiety pachnące ogrodem: Letnie kwiaty w wazonie i w doniczce

Artykuły
Lato zawitało już do ogrodów, a to doskonała okazja, by na domowym stole postawić kolorowe bukiety. Wprowadzą urocze kolory i radosne zapachy, dzięki którym poczujesz się jak w tajemniczym ogrodzie.
«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaKoniec»