rośliny w mieszkaniu

Kwiaty cebulowe. Zwiastuny wiosny na parapecie.

Artykuły
Rośliny cebulowe szybko rozwiną kwiaty w ciepłych domach (choć na zewnątrz nadal może być nieprzyjemnie) dzięki wysiłkom ogrodników, którzy zdążyli odpowiednio je przygotować – zapewnić okres chłodu i ciepła, by cebulki ożyły. Dlatego też kwitną znacznie wcześniej, niż zaplanowała to Matka Natura. Wybraliśmy 5 gatunków, które gwarantują to wszystko: narcyz, szafirek, tulipan, hiacynt i szachownica.  

PRYMULKA w doniczce

Artykuły
Prymulki (pierwiosnki) są cenione jako rośliny radosne, kolorowe, kwitnące pod koniec zimy i wiosną, w domu i w ogrodzie. Ich nazwa łacińska Primula pochodzi od słowa primus – pierwszy. Kilka prymulek to cudowny wiosenny akcent kolorystyczny w każdym wnętrzu.

HIPPEASTRUM w wazonie

Artykuły
Hippeastrum jako kwiat cięty nie ma liści, dlatego czasami w Ameryce nazywa się go „Nagą Damą”. Zwartnica symbolizuje dumę i zniewalające piękno oraz wyraża przyjaźń i sympatię. To idealny kwiat do podbicia czyjegoś serca, więc jest wspaniałym pomysłem na prezent.

NARCYZ w doniczce

Artykuły
Doniczkowe narcyzy to bajeczne zwiastuny wiosny. Nawet w warunkach zimowych mogą rozweselić balkon lub taras. Dają wiele radości, o ile są właściwie pielęgnowane. Wszędzie gdzie się pojawią, wnoszą słoneczny blask, mnóstwo radości i pozytywnej energii. Dowiedz się o nich więcej.

AMARYLIS w doniczce

Artykuły
Amarylis (hippeastrum) w donicy to idealna ozdoba na zimę – wtedy kwitnie. Można stworzyć kompozycję z kilku roślin, różnej wielkości i koloru. Nowoczesne pomysły to ekspozycja nie w donicy, lecz w misie, szklarence lub jako element kokedamy (wisząca kula z kwitnącymi roślinami).

Wiosenne przesadzenie roślin doniczkowych

Porady
Pytanie czytelnika: Wiosna tuz tuż. Kwiatki w doniczkach chyba zaczynają budzić się z drzemki. Czy to już dobry czas na ich przesadzanie?

Rośliny lecznicze na domowym parapecie

Porady
Pytanie czytelnika: Jakie rośliny lecznicze można uprawiać w domu, np. na parapecie?

Jak stosować chemiczne preparaty w domu?

Porady
Pytanie czytelnika: Po zimie moja domowa dżungla boryka się z wieloma problemami. Kupiłam już odpowiednie preparaty. Teraz przyszedł czas na ich zastosowanie. Jak stosować preparaty na choroby i szkodniki na roślinach pokojowych?

Biały osad w doniczce

Porady
Pytanie czytelnika: Na ziemi w doniczce zauważyłam biały osad. Co to jest? Czy zaszkodzi roślinie? Mają to tylko starsze rośliny. Te nowe, kupione niedawno, mają czystą ziemię.

Rozmnażanie fikusów. Szybki i łatwy sposób

Porady
Pytanie czytelnika: Jak rozmnażać figowce w warunkach domowych? Mam ich kilka, ale bardzo je lubię. Zastanawiam się nad ich przycięciem i ukorzenieniem sadzonek wierzchołkowych. Zrobię z nich lasek bonsai.
«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaKoniec»