rośliny w mieszkaniu

Jakie kwiaty do łazienki?

Artykuły
Łazienka, wbrew pozorom, może być jednym z miejsc, w którym możemy hodować różne gatunki roślin. Wysoka wilgotność nie przeszkadza w ich uprawie, a brak okien wcale nie musi stanowić przeszkody. Zapoznaj się z naszymi poradami i wybierz najlepsze rośliny do łazienki bez okna oraz zieleń do łazienki z oknem.

Polecamy łatwe w uprawie doniczkowe palmy

Artykuły
Doniczkowe palmy wnoszą do wnętrz klimat (sub-)tropików. Wszystkie są łatwe w uprawie. Jednak każda z nich wymaga innego traktowania, ponieważ różnie rosną odmiennie, mają różne grubości i struktury liści i pochodzą z różnych regionów.

Jak uprawiać fikusa benjamina (beniaminka) w domu?

Artykuły
Piękne liście i atrakcyjna budowa sprawiają, że ten fikus (figowiec) benjamina jest jedną z najpopularniejszych roślin doniczkowych. Dodatkowo jest bardzo łatwy z pielęgnacji i tani, dlatego zdobi domowe parapety od dekad, a jego popularność nie słabnie!

Rośliny Zen. Bonsai i szczęśliwy bambus

Artykuły
Bonsai i bambus mają kształty o potężnej mocy, naturalną siłę i piękny wygląd. Doskonale pasują do nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz, wnosząc spokój i harmonię z naturą. Rośliny zen są łatwe w pielęgnacji, mają atrakcyjny i spokojny wygląd, który wywiera naprawdę duży wpływ na otoczenie.

Polecane przez NASA. Najlepsze zielone filtry

Artykuły
Bluszcz, nefrolepis, gerbera i skrzydłokwiat nie tylko pięknie wyglądają, ale też mają coś więcej do zaoferowania. Gerbera usuwa trichloroetylen i benzen z powietrza, nefrolepis produkuje tlen, a skrzydłokwiat i bluszcz są najbardziej oczyszczającymi powietrze roślinami doniczkowymi według NASA. To tak na marginesie, jakbyśmy potrzebowali usprawiedliwienia na zakup nowej rośliny.

Polecane rośliny do kuchni

Porady
Pytanie czytelnika: Mam niewielką kuchnię w bloku, ale jest widna - z oknem. Jestem pasjonatką zieleni i chciałabym udekorować pomieszczenie roślinami w doniczkach. Co polecacie?

Jak uprawiać kamelię w domu?

Artykuły
Podkreśl wyjątkowość swojego wnętrza, umieszczając kwitnącą kamelię i zestawiając ją z różnymi kolorami, aby stworzyć jeszcze wspanialszy efekt. W łatwy sposób możesz sprawić, że twój domowy parapet będzie niczym ogród ze Wschodu. Kamelia japońska jest jedną z tych roślin, „które trzeba po prostu mieć”.

Jak uprawiać kalanchoe w domu?

Artykuły
Kalanchoe to mnóstwo wspaniałych roślin, łatwych w pielęgnacji i dobrze wyglądających przez długi czas. Nie dziwi więc, że cieszą się taką popularnością jako rośliny doniczkowe. Sprawdzą się również na rabacie, na balkonie lub patio wiosenną i letnią porą, ponieważ tolerują zarówno słońce, jak i cień. Kwitną bez końca.

Słonecznik w wazonie. Pomysły na bukiety ze słoneczników

Artykuły
Lato w pełni. Więc oddajemy scenę królowi letnich kwiatów. Optymistycznie wyglądający słonecznik jest idealnym kandydatem na celebrowanie lata. Ustaw go w wazonie i wprowadź radość do wnętrza.

Doniczkowe rośliny zwisające idealne do domu

Artykuły
Zaskakują i uspokajają – zielone i kwitnące rośliny zwisające tworzą niesamowite efekty na wysokościach, czyli tam gdzie nikt nie spodziewałby się znaleźć zieleni i kwiatów. Są idealne jako żywa kurtyna kwiatowa lub kwitnący parawan. Mają nietypowe kształty – i są szalenie modne... i dostępne przez cały rok!
«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaKoniec»