rośliny na balkon

Zimowanie różaneczników w doniczce

Porady
Pytanie czytelnika: Jak przezimować różanecznik (rododendron) w donicy?

Czy fuksję można przezimować?

Porady
Pytanie czytelnika: Dostałam w tym roku kwitnącą fuksję i przez cały sezon trzymałam ją na tarasie. Jest już późna jesień i zbliża się zima, a moja fuksja wciąż pięknie wygląda. Nie ma jeszcze przymrozków więc trzymam ją na zewnątrz. Czy można ją przezimować?

ZIMOWANIE PELARGONII.­ Jak przechowywać kwiaty balkonowe przez zimę?

Artykuły
Koniec sezonu nie musi oznaczać końca dla kwitnących pelargonii. Stosując się do kilku zaleceń można je łatwo przezimować. Potrzebne jest jednak chłodne i jasne pomieszczenie i trochę cierpliwości. Dowiedz się, jak przechowywać pelargonie przez zimę, by w kolejnym sezonie cieszyć się ich urodą.

Czy doniczkowy bluszcz może rosnąć na zewnątrz?

Porady
Pytanie czytelnika: Proszę o informację, czy bluszcz pospolity można uprawiać w doniczce na zewnątrz, jeśli tak, jaki jest roczny przyrost rośliny i jak zapewnić jej najlepsze warunki wzrostu.

Które rośliny podlewać zimą (i kiedy)?

Porady
Niektóre rośliny nawet zimą wymagają podlewania. Dowiesz się które i jak to zrobić.

Pielęgnacja kwiatów balkonowych w wakacje

Porady
Wakacje to szczyt sezonu! Kwiaty balkonowe intensywnie rosną i kwitną, potrzebują więc odżywczych nawozów i dużej dawki wilgoci! Zasilaj wraz z podlewaniem, by zachować bujne kwitnienie i dalszy wzrost pędów.

Jak pielęgnować pelargonie na małym balkonie?

Porady
Pytanie czytelnika: Mam bardzo mały balkon, w zasadzie to znajdzie się na nim miejsce zaledwie na mała skrzynkę kwiatową. Chciałabym uprawiać w niej pelargonie, ale nie wiem, czy miejsce będzie odpowiednie i jak je później pielęgnować. Dodam tylko, że mam balkon południowy, na którym przez cały dzień jest dużo światła.

Pelargonia pachnąca, nie tylko na komary!

Artykuły
Zielone liście pelargonii pachnącej wydzielają przyjemny aromat, który nie dość, że odstrasza insekty, to jeszcze działa prozdrowotnie i relaksująco.

Pelargonia na balkonie. Pomysły na kolorowe dekoracje

Artykuły
Pelargonie, królowe balkonów są wyjątkowo trwałe i łatwe w pielęgnacji. Dlatego te piękne rośliny, ulubienice naszych mam i babć, znajdują coraz częściej uznanie u osób młodych, zapracowanych i tych, które nie mają ręki do roślin. Zobacz, jak udekorować balkon kolorowymi pelargoniami.

FILM: Sadzenie pelargonii

Porady
Dowiedz się, jak sadzić pelargonie. Zobacz na filmie, jak Ogrodnik Tomek sadzi te najpopularniejsze kwiaty balkonowe do skrzynek balkonowych.
«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaKoniec»