pielęgnacja i ochrona

Jak pielęgnować różane krzewy, by długo kwitły?

Porady
Wiosną posadziłam w ogrodzie kilkanaście różanych krzewów. Wszystkie dobrze się przyjęły i rozpoczynają właśnie kwitnienie. Jak je teraz pielęgnować, by zdrowo rosły i długo kwitły?

Jak w ekologiczny sposób pozbyć się ślimaków?

Porady
Pomocy! Nie mogę poradzić sobie ze ślimakami! Kolejny już rok walczę z prawdziwą plagą. Nie chcę jednak stosować środków chemicznych, bo prowadzę ogród naturalnie. Jak ekologicznie pozbyć się ślimaków? Czy jest to w ogóle możliwe?

Kiedy jest najlepszy czas, by wykopać i przechować cebulki wiosennych roślin?

Porady
Tulipany już przekwitły, a ich liście zżółkły i zaschły. Kiedy jest najlepszy czas, by wykopać i przechować ich cebulki? W jakich warunkach powinny być przetrzymane i kiedy ponownie je zakopać w ziemi?

Błędy w stosowaniu środków ochrony roślin

Porady
Niektóre środki ochrony roślin to trucizny groźne dla zdrowia człowieka. By uniknąć zatrucia, trzeba je "stosować z głową". Dowiedz się, jak to zrobić i uniknąć błędów!

Jak pielęgnować róże?

Artykuły
Róże to bez wątpienia królowe kwiatów. Dzięki niesamowitej różnorodności kształtów, kolorów i zapachów, są niezbędne w każdym ogrodzie. Zachód słońca, przyjemne ciepło i cudowna kompozycja róż w letnie popołudnie to niesamowita przyjemność! Kto by tego nie chciał?

Poradnik nawożenia. Po co, czym i kiedy nawozić rośliny ogrodowe?

Artykuły
Rośliny to żywe organizmy, które nieustannie się rozwijają – rosną im korzenie, pędy i liście. Wiele gatunków pięknie kwitnie, a to dla nich „spory wysiłek”. Potrzebują więc pokarmu, a są nim składniki mineralne zawarte w glebie. Zasilaj ją regularnie, a rośliny Ci się odwdzięczą!

Przytnij forsycję dopiero po kwitnieniu!

Porady
Regularne przycinanie forsycji sprzyja krzewieniu i corocznemu obfitemu kwitnieniu. Przestrzegaj jednak terminów, by nie wyciąć pąków kwiatowych!

Pierwsze nawożenie w sezonie. Czym najlepiej nawozić?

Porady
Zasil glebę kompostem i uzupełnij niedobory składników pokarmowych stosując granulowane nawozy mineralne. Zdrowa i żyzna gleba to gwarancja dorodnych plonów i obfitego kwitnienia

Jak poradzić sobie z mszycami?

Porady
Zwalczaj mszyce, jak tylko się pojawią - unikniesz wtedy dużych problemów. Owady szybko się rozmnażają i w krótkim czasie atakują inne rośliny.

Jak pielęgnować wiosenne cebulki po kwitnieniu?

Porady
Jeśli po przekwitnięciu wiosennych cebulek poświęcisz im trochę uwagi, zakwitną ponownie w przyszłym roku. Wymagają jednak odpowiedniej pielęgnacji – przycinania kwiatów i liści oraz wykopywania cebulek.