pielęgnacja i ochrona

Kiedy wykopać cebulki letnich kwiatów?

Porady
Kupiłam przed sezonem kilkadziesiąt kwiatów cebulowych, wśród nich mieczyki, dalie, kanny i begonie. Posadziłam w ogrodzie i obserwowałam, jak kwitną przez całe lato. Część z nich już zmarniało, inne wciąż jeszcze cieszą oczy. Wiem, że muszę je wykopać, ale kiedy to zrobić?

Pielęgnacja trawnika jesienią - co, jak i kiedy trzeba zrobić?

Porady
Mój trawnik słabo wygląda po upalnym lecie. Jak go teraz zregenerować i odpowiednio przygotować do zimy?

Jak pielęgnować chryzantemy, by długo kwitły?

Artykuły
Chryzantemy to prawdziwe gwiazdy jesieni! Wszędzie gdzie się pojawiają, wprowadzają pozytywną energię. Przekonaj się do nich! Posadź w ogrodzie, udekoruj nimi balkon lub zabierz do domu. Kwiaty chryzantem zachwycają różnorodnością kolorów, kształtów i rozmiarów. To rośliny pięknie kwitnące, mało wymagające, odporne i łatwe w uprawie.

Co zrobić, by ślimaki nie zjadały liści hosty? Tylko ekologiczne metody!

Artykuły
Ślimaki, jak każde inne stworzenia, zajmują w naturze ważne miejsce. W lasach lub na łąkach żyją sobie spokojnie, zjadają resztki organiczne i bardzo rzadko stają się problemem, gdyż nad ich liczebnością czuwają naturalni wrogowie.

Które rośliny są najbardziej odporne na mróz?

Artykuły
Polska zima nie jest wprawdzie jedną z najsurowszych na świecie, ale także potrafi dokuczyć zarówno nam jak i naszym roślinom, dlatego projektując ogród, warto wziąć to pod uwagę.

Czym kierować się przy doborze środków ochrony roślin?

Porady
Pytanie czytelnika: Rozpoczęłam w tym roku moją przygodę z ogrodnictwem i niestety zupełnie sobie nie radzę z rozwiązywaniem problemów. Bezskutecznie walczę ze szkodnikami i chorobami, bo zupełnie nie wiem, jak sobie z nimi poradzić. Potrzebuję uniwersalnych, ale skutecznych preparatów!

Czym nawozić rośliny ogrodowe w drugiej połowie sezonu?

Porady
Pytanie czytelnika: Regularnie stosuję w ogrodzie nawozy uniwersalne pod wszystkie rośliny. Dowiedziałam się jednak, że nie można ich używać przez cały rok. Proszę o wyjaśnienie, kiedy i czym nawozić.

Jak pielęgnować różane krzewy, by długo kwitły?

Porady
Wiosną posadziłam w ogrodzie kilkanaście różanych krzewów. Wszystkie dobrze się przyjęły i rozpoczynają właśnie kwitnienie. Jak je teraz pielęgnować, by zdrowo rosły i długo kwitły?

Jak w ekologiczny sposób pozbyć się ślimaków?

Porady
Pomocy! Nie mogę poradzić sobie ze ślimakami! Kolejny już rok walczę z prawdziwą plagą. Nie chcę jednak stosować środków chemicznych, bo prowadzę ogród naturalnie. Jak ekologicznie pozbyć się ślimaków? Czy jest to w ogóle możliwe?

Kiedy jest najlepszy czas, by wykopać i przechować cebulki wiosennych roślin?

Porady
Tulipany już przekwitły, a ich liście zżółkły i zaschły. Kiedy jest najlepszy czas, by wykopać i przechować ich cebulki? W jakich warunkach powinny być przetrzymane i kiedy ponownie je zakopać w ziemi?