oświetlenie

5 nietypowych pomysłów na oświetlenie ogrodu

Porady
Pytanie czytelnika: Szukam inspiracji i pomysłów na niesztampowe oświetlenie ogrodu. Pomożecie?

Ogród dekoracyjny po zmroku: Jak zaplanować oświetlenie ogrodowe?

Artykuły
Oświetlenie ogrodowe jest nie mniej istotne od domowego. Podczas planowania traktuje się je podobnie, jak to wewnątrz budynku. Ogrody, tak jak domy czy mieszkania, dzielą się na wnętrza (strefy), które wymagają różnego rodzaju lamp.

Oświetlenie zewnętrzne domu i ogrodu - dekoracyjne i praktyczne

Artykuły
Właściwie dobrane oświetlenie zewnętrzne nie tylko podkreśli wygląd naszego domu czy ogrodu, ale także ułatwi poruszanie się po zmroku i odstraszy włamywaczy. Ważne, aby zastosowane rozwiązania nie powodowały dyskomfortu domowników ani najbliższych sąsiadów, i współgrały z charakterem posesji, wpisując się w jej styl.

Oświetlenie w ogrodzie: górne, punktowe, w podłożu i lampy solarne

Artykuły
Lampy nie tylko pozwalają bezpiecznie użytkować ogród po zmroku. Odpowiednio dobrane lampy wydobędą jego walory i podkreślą niepowtarzalny styl. Zobacz, jakie oświetlenie w ogrodzie zastosować i które zakątki lub elementy podświetlić.

Oświetlenie ogrodowe, czyli jakie lampy i gdzie najlepiej zamontować

Artykuły
Właściwe oświetlenie ogrodowe uatrakcyjni posesję, odstraszy włamywaczy, sprawi, że nie będziemy potykać się o stopnie i bez problemu trafimy kluczem w zamek. Instalacja elektryczna potrzebna jest na zewnątrz domu nie tylko do zasilania lamp, ale również do napędu bramy wjazdowej czy pomp w studni albo oczku wodnym.

Podświetlone oczko wodne i rośliny w ogrodzie

Artykuły
Ogród może być nastrojowym, tajemniczym miejscem, szczególnie po zmierzchu. Trzeba tylko umiejętnie grać oświetleniem. Lampy jednak są też potrzebne ze względów czysto praktycznych. Ułatwiają dojście do domu i zapewniają bezpieczeństwo, oświetlając wejście.

Oprawy oświetlenia ogrodowego

Artykuły
Oświetlenie ogrodowe może pełnić nie tylko praktyczne funkcje, jak lampy przy bramie, furtce czy wejściu do domu. Może też wydobywać z mroku walory architektoniczne budynku i piękno roślin w ogrodzie.

Oświetlenie ogrodu

Artykuły
Ważne jest, by o oświetleniu pomyśleć już na etapie projektowania ogrodu, a kable elektryczne poprowadzić przed jego założeniem, żeby potem nie niszczyć rabat i nawierzchni ścieżek.

Które miejsca warto podświetlić w ogrodzie?

Porady
Które miejsca warto podświetlić w ogrodzie?

Lampy słoneczne w ogrodzie

Porady
Myślę o zainstalowaniu w ogrodzie paru lamp słonecznych. Czy warto? Jakie są ich wady i zalety? Anna z Łodzi  
«PoczątekPoprzednia1234NastępnaKoniec»