nawierzchnie i tarasy

Jak dbać o rośliny na tarasie?

Artykuły
Decydując się na uprawę roślin w doniczkach musisz odpowiedzieć sobie na pytanie – czy znajdziesz czas, by o nie dbać? Niestety ogród w doniczce (zwłaszcza w czasie lata) wymaga wiele uwagi. Nie ma roślin „bezobsługowych” i nawet najłatwiejsze i najbardziej wytrzymałe gatunki nie dadzą sobie rady bez Twojej pomocy.

Aranżacja tarasu. Pokój z widokiem

Artykuły
Zobacz, jak stworzyć prawdziwy ogród na małej przestrzeni, który będzie nie tylko ozdobny, ale także praktyczny! Nawet niewielki balkon lub taras może stać się kwiatowym rajem. Bo, kto powiedział, że ogrodu nie da się założyć w doniczce!?

Budowa tarasu przy domu. Wybór materiałów

Artykuły
Taras jest często łącznikiem domu z ogrodem. W słoneczne dni stanowi wymarzone miejsce relaksu dla całej rodziny. Może mieć różną wielkość, usytuowanie i być wykonany z różnych materiałów, jak betonowa kostka, kamień naturalny, gres czy drewno. Podpowiadamy jakie są wady i zalety poszczególnych rozwiązań.

Przedłużyć życie drewna. Impregnacja

Artykuły
Dostępność, prostota obróbki i doskonałe właściwości sprawiły, że drewno od wieków wykorzystywane jest do budowy domów i elementów małej architektury. Stanowi ono jednak coś więcej niż budulec. To materiał z duszą - piękny, naturalny, przyjemny w dotyku. Aby służył nam przez lata, musimy o niego dbać - regularnie impregnować.

Ogrodowe brukowanie

Artykuły
Łącznikiem domu z ogrodem są ścieżki i taras. Warto zadbać o ich spójny charakter, ale też o to, aby współgrały zarówno z elewacją budynku, jak i otaczającą go zielenią. To samo dotyczy innych utwardzanych nawierzchni, jak podjazd, chodniki czy placyki pod elementy małej ogrodowej architektury.

Koszty budowy tarasu. Porównujemy 5 metod

Artykuły
Najpopularniejszym sposobem na wykonanie tarasu jest ułożenie kostki betonowej na gruncie. Wielu zwolenników mają też tarasy na betonowej płycie, wykończone płytkami. Ale to nie jedyne warianty. Amatorzy naturalnych rozwiązań mogą wybrać drewno, a inwestorzy z zasobniejszym portfelem – bardzo modny ostatnio kompozyt.

Nawierzchnie utwardzone: Kamień, beton, drewno, a może PVC?

Artykuły
Nawierzchnię w ogrodzie można utwardzić na wiele sposobów, jednak poszczególne materiały wykończeniowe różnią się wyglądem, wytrzymałością, komfortem użytkowania i ceną. W poniższym artykule radzimy, czym kierować się przy ich doborze.

Piękny przez lata: Taras drewniany czy z kompozytu?

Artykuły
Nikogo nie trzeba przekonywać o korzyściach związanych z posiadaniem tarasu. Warto jednak dobrze zastanowić się nad sposobem jego wykończenia. Wybór odpowiedniego materiału warunkuje nie tylko wygląd tarasu, ale także jego trwałość i późniejszą pielęgnację.

Materiały na nawierzchnie: 5 sposobów na ogrodowe alejki

Artykuły
Ogrodowe alejki można wykonać na wiele sposobów, różniących się nakładem pracy i środków. Niezależnie od wybranego rozwiązania, utwardzona nawierzchnia powinna być stabilna, komfortowa w użytkowaniu i dobrze komponować się z otoczeniem domu.

Najlepsze materiały na nawierzchnię: Z czego zrobić taras?

Artykuły
Taras to strefa przejściowa między ogrodem a wnętrzem domu. Nawet jesienią może być komfortowym miejscem spotkań, zabaw i odpoczynku, jeśli zostanie właściwie zaplanowany, zadaszony oraz wyposażony.
«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaKoniec»