nawierzchnie i tarasy

Wykonujemy taras na gruncie. Rodzaje materiału i koszty

Artykuły
Do niedawna większość przydomowych tarasów była wykonywana w podobny sposób - wylaną z betonu płytę wykańczano płytkami ceramicznymi. Obecnie popularnych wariantów jest znacznie więcej, a i sama płyta nie jest już niezbędnym elementem.

Rodzaje nawierzchni ogrodowych na ścieżki, chodniki i podjazd

Artykuły
Wprawdzie gęsty zielony trawnik i zadbane rośliny to podstawa ogrodu, ale niezbędne są również trakty prowadzące do różnych jego zakątków. Aby można było po nich chodzić nie taplając w błocie i nie niszcząc murawy, powinny być utwardzone materiałem zapewniającym bezpieczną komunikację.

Wybieramy lokalizację, kształt i nawierzchnię przydomowego tarasu

Artykuły
Niezależnie jak duży mamy ogród, integralną jego częścią jest przydomowy taras. Warto poświęcić uwagę oraz odpowiednio dużo środków finansowych na jego solidne zbudowanie, by bez uciążliwych remontów służył przez wiele lat. To na nim bowiem najczęściej spędzamy czas, pijąc poranną kawę czy przyjmując gości.

Remont nawierzchni z kostki brukowej - uwaga na błędy!

Artykuły
Po kilkunastu latach użytkowania kostka brukowa na podjeździe lub ścieżkach wokół domu może pobrudzić się, porysować, popękać, pozapadać, "rozjechać" lub porosnąć chwastami. Dlatego co jakiś czas warto przeprowadzić jej renowację. Niekiedy wystarczą proste zabiegi pielęgnacyjne. Innym razem trzeba wymienić część elementów lub całą nawierzchnię, albo poprawić jej podbudowę.

Jak dbać o rośliny na tarasie?

Artykuły
Decydując się na uprawę roślin w doniczkach musisz odpowiedzieć sobie na pytanie – czy znajdziesz czas, by o nie dbać? Niestety ogród w doniczce (zwłaszcza w czasie lata) wymaga wiele uwagi. Nie ma roślin „bezobsługowych” i nawet najłatwiejsze i najbardziej wytrzymałe gatunki nie dadzą sobie rady bez Twojej pomocy.

Aranżacja tarasu. Pokój z widokiem

Artykuły
Zobacz, jak stworzyć prawdziwy ogród na małej przestrzeni, który będzie nie tylko ozdobny, ale także praktyczny! Nawet niewielki balkon lub taras może stać się kwiatowym rajem. Bo, kto powiedział, że ogrodu nie da się założyć w doniczce!?

Budowa tarasu przy domu. Wybór materiałów

Artykuły
Taras jest często łącznikiem domu z ogrodem. W słoneczne dni stanowi wymarzone miejsce relaksu dla całej rodziny. Może mieć różną wielkość, usytuowanie i być wykonany z różnych materiałów, jak betonowa kostka, kamień naturalny, gres czy drewno. Podpowiadamy jakie są wady i zalety poszczególnych rozwiązań.

Przedłużyć życie drewna. Impregnacja

Artykuły
Dostępność, prostota obróbki i doskonałe właściwości sprawiły, że drewno od wieków wykorzystywane jest do budowy domów i elementów małej architektury. Stanowi ono jednak coś więcej niż budulec. To materiał z duszą - piękny, naturalny, przyjemny w dotyku. Aby służył nam przez lata, musimy o niego dbać - regularnie impregnować.

Ogrodowe brukowanie. Najpopularniejsze materiały na nawierzchnię

Artykuły
Łącznikiem domu z ogrodem są ścieżki i taras. Warto zadbać o ich spójny charakter, ale też o to, aby współgrały zarówno z elewacją budynku, jak i otaczającą go zielenią. To samo dotyczy innych utwardzanych nawierzchni, jak podjazd, chodniki czy placyki pod elementy małej ogrodowej architektury.

Koszty budowy tarasu. Porównujemy 5 metod

Artykuły
Najpopularniejszym sposobem na wykonanie tarasu jest ułożenie kostki betonowej na gruncie. Wielu zwolenników mają też tarasy na betonowej płycie, wykończone płytkami. Ale to nie jedyne warianty. Amatorzy naturalnych rozwiązań mogą wybrać drewno, a inwestorzy z zasobniejszym portfelem – bardzo modny ostatnio kompozyt.
«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaKoniec»