Narzędzia Technika Narzędzia ręczne

Konserwacja narzedzi do cięcia

Narzędzia ręczne
Pytanie czytelnika: Mam na działce kilka żywopłotów, owocówek i krzewów ozdobnych. Zawsze jest coś do przycięcia. Mam markowe narzędzia do cięcia (sekator i piłę) więc na razie nie czyściłem narzędzi po cięciu. Czy trzeba to robić regularnie?

Czym strzyc rośliny? Narzędzia ręczne do cięcia roślin

Narzędzia ręczne
Czym strzyc rośliny? To dobre pytanie. W zależności od tego, co chcemy ciąć musimy wybrać odpowiednie narzędzia ręczne. Zły wybór to niestety nie wygoda pracy, problem z wycięciem grubszych gałęzi czy konarów. Zobacz, czym się różnią poszczególne narzędzia ręczne.

Odśnieżanie ogrodu - narzędzia ręczne

Narzędzia ręczne
Poruszanie się zimą po oblodzonych i zaśnieżonych drogach bywa trudne. W miastach możemy liczyć na działanie służb miejskich, które starają się przeciwdziałać skutkom śnieżycy czy roztopów, w obrębie własnego ogrodu my sami musimy o to zadbać. Do odśnieżania małej działki wystarczą narzędzia ręczne.

Pielęgnacja roślin formowanych i narzędzia do cięcia

Narzędzia ręczne
Do formowania roślin potrzebny jest odpowiedni sprzęt. Tylko ostre narzędzia zapewnią dobre cięcie, bez zbędnego kaleczenia roślin.

Cięcie drzew i krzewów - narzędzia ręczne i nie tylko

Narzędzia ręczne
Po co przycinamy drzewa i krzewy? Aby uformować koronę, pobudzić kwitnienie, odmłodzić roślinę lub usunąć chore i obumarłe gałęzie. Do każdego z tych zabiegów przyda się odpowiedni sprzęt.