Logo
Logo

Jarzębinowy zakątek z prostokątnym oczkiem wodnym

Niewielkie rozmiary ogrodu nie pozwalają na umieszczenie w nim dużych drzew. W tym przypadku zdecydowano się wykorzystać jarząb pospolity, czyli popularną jarzębinę ale odmianę charakteryzującą się wąskokolumnową koroną.

Niewielkie rozmiary ogrodu nie pozwalają na umieszczenie w nim dużych drzew. W tym przypadku zdecydowano się wykorzystać jarząb pospolity (1), czyli popularną jarzębinę ale odmianę charakteryzującą się wąskokolumnową koroną. Elementem wpływającym na wygląd ogrodu jest grupa trzech okazów tego gatunku, umieszczona w pobliżu geometrycznego zbiornika wodnego (C).

Przy zbiorniku wodnym, na południowo-wschodniej granicy działki, proponuje się wybudowanie ceglanego muru (D) z systemem doprowadzającym wodę do rzygaczy, z których będzie ona wypływać i spadać do umieszczonego poniżej oczka wodnego.

Ze względu na wielkość wnętrza proponuje się zbudowanie dwóch drewnianych podestów przerwanych linią doskonale wpisującego się w przestrzeń, zwisającego miskanta (5) oraz zrezygnowanie z wprowadzenia traw w zamian za nawierzchnię z białego grysu marmurowego, z przypadkowo rozmieszczonymi, nieregularnymi płytami kamiennymi.

Legenda:
A. okno z salonu
B. drewniany taras
C. zbiornik wodny
D. murek z systemem wodnym

Autor
Jarzębinowy zakątek z prostokątnym oczkiem wodnym
Jarzębinowy zakątek z prostokątnym oczkiem wodnym
Architekci i projektanci krajobrazu

Najlepsze pracownie architektury krajobrazu prezentują swoje projekty ogrodów, ich realizacje i aranżacje. Poznaj portfolio czołowych architektów i projektantów krajobrazu.

Tagi
 
Powiązane tematy
Powiązane rośliny

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl