rośliny w mieszkaniu

FILM: Nawożenie storczyków wraz z podlewaniem

Porady
Dowiedz się, jak odpowiednio podlewać doniczkowe storczyki. Zobacz na filmie, jak Ogrodnik Tomek przeprowadza jednocześnie podlewanie wraz z nawożeniem.

Bukiety pachnące ogrodem: Letnie kwiaty w wazonie i w doniczce

Artykuły
Lato zawitało już do ogrodów, a to doskonała okazja, by na domowym stole postawić kolorowe bukiety. Wprowadzą urocze kolory i radosne zapachy, dzięki którym poczujesz się jak w tajemniczym ogrodzie.

Jak założyć ogród w szkle?

Artykuły
Zakładanie ogrodów w szklanych pojemnikach, choć wydaje się być trudne, nie jest wcale bardzo skomplikowane, nie wymaga też dużych nakładów czasu, pracy i nie jest bardzo kosztowne. Dowiedz się, jak to zrobić i jakie rośliny posadzić w szklanym pojemniku.

Usychające liście paprotki

Porady
Pytanie czytelnika: Wierzchołki liści mojej paproci (Nefrolepis) robią się brązowe. Proszę o poradę, bo nie wiem jaka jest przyczyna ich brązowienia.

Pleśń w doniczce

Porady
Pytanie czytelnika: Mam problem z roślinami doniczkowymi. W kilku z nich na powierzchni pojawiła się pleśń. Dawno ich nie przesadzałam. Czy powinnam wymienić ziemię?

Jak pielęgnować cyklamen, fiołek alpejski w doniczce?

Artykuły
Cyklameny są uwielbiane za piękne kwiaty, długi okres kwitnienia i dekoracyjne sercowate liście. Nazywane są często fiołkami alpejskimi i jak często się zdarza w świecie roślin, nazwa ta jest błędna, gdyż fiołkami wcale nie są.Dowiedz się wszystkiego o cyklamenie, fiołku i trudnej pielęgnacji.

Domowa UPRAWA KIEŁKÓW: W słoiku, na wacie, w doniczce, czy w kiełkownicy?

Artykuły
Wielki „buum” na kiełki trwa nieprzerwanie od lat. Nie dzieje się tak bez przyczyny. To wartościowe źródła witamin oraz składników pokarmowych, które można tanio i szybko produkować. Do wyboru mamy wiele gatunków kiełków i różne sposoby uprawy.

FILM: Jak pielęgnować rośliny doniczkowe zimą?

Porady
Dowiedz się, jak pielęgnować zimą popularne rośliny doniczkowe - m.in. kroton, aglaonemę, patyczak, zamiokulkas, skrzydłokwiat, fiołki afrykańskie, sansewierię i inne. Zobacz kolejny odcinek programu Ogród Bez Tajemnic.

Rzeżucha i spółka, czyli zaproś wiosnę na swój talerz

Artykuły
Wiosna to czas, kiedy naturalnym odruchem jest poszukiwanie nowalijek, których po długiej zimie zawsze niecierpliwie wyczekujemy. Jednak pierwsze warzywa bardziej cieszą oczy niż podniebienie i zdrowie. Warto zatem postawić na rzeżuchę oraz inne kiełki – są niezwykle wartościowe i świetnie wkomponują się w nasze wiosenne menu.

Nawożenie storczyków: Jak i czym nawozić domowe orchidee?

Artykuły
Domowa uprawa storczyków może być problemem dla wielu początkujących ogrodników. Nie zawsze wiemy, jak należy je prawidłowo pielęgnować, a jednym z problemów, które napotykamy jest nawożenie. Dowiedz się jak, kiedy i czym nawozić storczyki, aby zdrowo rosły i obficie kwitły.
«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaKoniec»